Sosyal güvenlik mevzuatının yıllara göre farklılık içermesi nedeniyle, hangi statüden, kaç prim günüyle, kaç yaşında emekli olabileceğinizi ve ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi öğrenmek, buna göre de gerektiğinde başka bir statüye geçmek, günlük kazanç miktarını belirlemek, borçlanma yapmak gibi alternatiflerin de değerlendirilmesi çok önem arz etmektedir.

Bunun yanında prim günü dolan ve yaşı bekleyenlerin çalıştıkça emekli maaşının düşmemesi için ne kadar kazançla çalışmanız gerektiğinin tespitini de yapmak gerekmektedir.

Askerlik, yurt dışı çalışma, doğum gibi borçlanmalar da hangi statüde emekli olunacağını etkilemekte olup yüksek miktarda borçlanma ücretini ödeyip daha düşük maaş alma riski de bulunmaktadır. Her sigortalının çalışma dönemi ve ödenen kazançları birbirinden farklıdır.

4a (SSK), 4b (BAĞKUR), 4c (EMEKLİ SANDIĞI) ve banka sandıklarında geçen hizmetlerin birleştirilmesi ve gerektiğinde SGK borçlanmaları ile doğru emeklilik statüsünde, daha az prim ödeyerek, daha erken yaşta emekli olabilmek için ve ayrıca emekli maaş hesaplaması da yaparak bireylerin EMEKLİLİK PLANLAMA VE HESAPLAMA işlemleri konusunda yılların tecrübesi ile profesyonel hizmet vermekteyiz.